همکار بین المللی

همکاران

حامیان رسانه ای

زمانبندی مقالات

دریافت خلاصه مقالات: 
10 شهریور ماه 1396

  علام داوری مقالات و اطلاع رسانی به متقاضیان:
25 شهریور ماه 1396

دریافت اصل مقالات:
9 مهرماه 1396

مقدمه

بروز پدیده خشکسالی و کم آبی در ایران، توسعه مشکلات ناشی از ریزگردها در اکثر استان های کشور، ایجاد ابهام در صنعت تولید ظروف یکبار مصرف از طریق سوء استفاده های شخصی و رسانه ای که از یک سو موجب بروز مشکلات متعدد برای تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف سنتی و کاهش سطح فروش آنها گردیده و از سویی دیگر سرمایه گذاری هایی قابل توجه در بخش تولید ظروف "سبزو" را به همراه داشته، در کنار تشویش ناصحیح اذهان عمومی در هر دو مورد ظروف سنتی و سبزو ضرورت اقدام برای اصلاح این فرهنگ اجتماعی، همچنین وجود وظیفه ای ملی برای حفظ محیط زیست و منابع آن، به طور کلی مسایل هستند که سالهاست ذهن مدیران انجمن صنایع تولیدات ظروف یکبار مصرف را مشغول و آنان را ناچار از چاره جویی کرده است.

در نتیجه، این انجمن با صرف زمان کافی و مطالعه بر روی انواع آسیب های موجود، از دو سال پیش در صدد برگزاری کنفرانسی بین المللی و چند منظوره برآمد تا بتواند با گردآوری تمامی یا اکثریت افراد و واحدهای تولیدی در بخش خصوصی و نهادهای دگراندیش دولتی که به واقع دغدغه ی حفظ سلامت مصرف کننده و محیط زیست را داشته اما با ابزار همان سوء استفاده ها در راهی ناصواب گام برداشته و می دارند و پلاستیک و محصولات آن (به ویژه ظروف یکبار مصرف سنتی) را دشمن محیط زیست اعلام کرده و می کنند، با ارایه آگاهی های لازم به تمامی افراد ذینفع، نسبت به اصلاح این جریان اقدام نماید.

این کنفرانس، نه به قصد تخریب یا بازداری یک بخش به منظور کمک به بخشی دیگر، و یا نتیجه گیری بر اساس "هدف مطلوب"،  بلکه با پرچم "اصلاح سراسری در صنعت تولیدات یکبار مصرف" در سطح ملی و همگانی طراحی، بررسی و تدوین شده و دلیل اصلی دو بار تمدید تاریخ برگزاری آن، تلاش برای تامین مهمترین هدف (بین المللی بودن همایش) بوده است. کماکان امید داریم این کنفرانس با کمک یکایک شما فعالان بخش خصوصی و دولتی به بهترین شکل اجرا شود.

اخبار

کلاریانت از بین رفت؛ درس عبرت برای صاحبان صنایع ایران

کلاریانت از بین رفت؛ درس عبرت برای صاحبان صنایع ایران

کلاریانت یکی از غول های مواد پلیمری در جهان که در ایران بیشتر به خاطر تنوع انواع رنگدانه ها، پیگمنت ها، رنگ پایه های جوهری و برخی دیگر از افزودنی...

فراخوان مقاله براي نخستين كنفرانس ظروف يكبار مصرف و بايو پليمرها

فراخوان مقاله براي نخستين كنفرانس ظروف يكبار مصرف و بايو پليمرها

فرا خوان مقاله براي نخستين كنفرانس ظروف يكبار مصرف و بيو پليمرها: شركت همايش سازان امروز، برگزار كننده نخستين کنفرانس تولیدات یکبار مصرف "پلیمر و فوم" از تمام استادان محترم...

روز شمار

برگزار کننده: انجمن تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف ایران

نشانی: تهران - میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - خیابان کبکانیان - نبش کوچه 5 - پلاک 14 - واحد 4

تلفن: 15-88997010

فکس: 88997013

ایمیل: info@aipod.ir

مجری: شرکت همایش سازان امروز

نشانی: تهران - خیابان ولیعصر، روبه روی پارک ملت، نبش خیابان انصاری، برج ملت، طبقه 7، واحد 4

تلفن: 22037383-22048859

فکس: 22044769

ایمیل: secretariat@bdpiran.com